Press

Info

Kontakt: info@wudoe.com / + 48 602 589 687

W.E.N.A.

W.E.N.A. znany również jako Wudoe lub Montana Maxx. Działalność muzyczną podjął pod koniec lat 90. XX w. Początkowo występował w nieistniejących już formacjach Głos Miasta i Ansambl.

W 2005 roku artysta rozpoczął pracę nad pierwszym projektem autorskim, noszącym tytuł "Wyższe Dobro". Album wydany własnym nakładem w dniu 16.04.2007 roku, odbił się szerokim echem na niezależnej scenie muzycznej, zyskując jednocześnie uznanie przedstawicieli tzw. „mainstream’owego” nurtu muzyki Rap.

Pod koniec 2008 roku Wudoe związał się z duetem Rasmentalism. Efektem współpracy tria był album "Duże Rzeczy", który ujrzał światło dzienne 07.12.2009 roku. Projekt, ze względu na swoją nowatorskość, oryginalność i świeżość szybko zyskał popularność, doprowadzając tym samym do wielu koncertów grupy na terenie całego kraju.

W dniu 27.05.2011 roku W.E.N.A. debiutował pierwszym, legalnym, albumem długogrającym pt. "Dalekie Zbliżenia", który ukazał się nakładem niezależnej wytwórni Aptaun Records i okazał się jedną z najlepiej przyjętych płyt w 2011 roku.

05.07.2013 nakładem tej samej wytwórni ukazał się album "Nowa Ziemia", przy którym Wudoe współpracował wyłącznie z jednym producentem - Stoną. Album, ze względu na bardzo rozbudowaną i bogatą warstwę muzyczną oraz widoczne zmiany w stylistyce artystycznej, jaką wcześniej prezentował Wudoe, stał się bardzo głośnym tytułem fonograficznym w 2013 roku. Krążek debiutował na siódmym miejscu Olis, by w kolejnym tygodniu znaleźć się na trzeciej pozycji.

Obecnie Wudoe to jeden z najczęściej koncertujących raperów w Polsce, jako jeden z niewielu na scenie nie występuje w towarzystwie hypemana. Muzycznie artystę wspiera dj Ike. Dzięki energii i charyzmie jaką pokazuje podczas koncertów, W.E.N.A. zdobywa sobie coraz liczniejsze grono fanów. Do największych, koncertów z kilkutysięcznym gronem widzów można zaliczyć min. Mazury Hip-Hop Festiwal 2012, Gdańsk Dźwiga Muzę 2013, czy Hip-Hop Kemp 2011, 2013.

W 2015 roku W.E.N.A., we współpracy z warszawskim producentem Quizem, wydał płytę "MONOCHROMY EP". Album, którego premiera miała miejsce 11 maja 2015, stał się głośną pozycją fonograficzną, mimo ściśle limitowanego nakładu wydawnictwa. 2015 to również rok, w którym W.E.N.A. współpracował ze Stalley'em - amerykańskim raperem z Ohio. Efektem tej współpracy stał się utwór "Co teraz".

W grudniu 2015 roku wraz z duetem producenckim Voskovy i raperem Sariusem W.E.N.A. nagrał kolejne EP. Zarówno utwór ze Stalleyem, jak i projekt z Sariusem i Voskovymi zostały udostępnione do pobrania za darmo na stronie artysty.

Na rok 2016 przewidziana jest następna, długogrająca płyta z udziałem Wudoe oraz 7 osobowego zespołu jazzowego Electro-Acoustic Beat Sessions.